Gala konkursu „List do taty” w Senacie RP

Na zdjęciu Maksymilian Żak pierwszy z lewej. Fot. Michał Józefaciuk

Na zdjęciu Maksymilian Żak pierwszy z lewej. Fot. Michał Józefaciuk

W Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 18 października br., odbyła się ogólnopolska gala 4. Edycji konkursu „List do taty”, podczas której odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród.
W gali uczestniczył także laureat regionalnej edycji konkursu, zorganizowanej przez senatora Aleksandra Bobko.
Maksymilian Żak, uczeń Zespołu Szkół nr 4 w Rzeszowie razem z rodzicami i prof. Aleksandrem Bobko, wziął udział w uroczystej gali, podczas której, otrzymał wyróżnienie za swój list do ojca.
Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, podkreślił, że konkurs wykracza poza mury parlamentu, łącząc senatorów z różnych opcji parlamentarnych, a listy pokazują emocje dzieci oraz przywiązanie do rodziców i smutek z powodu ich wyjazdu za granicę.
Poniżej fragment listu do taty Maksymiliana Żaka:
„Tata jest dla mnie wzorem do naśladowania. Czasami bierze mnie i moją siostrę oraz mamę na ręce i podnosi do góry albo nami kręci w powietrzu. Wtedy jest dużo śmiechu i radości, a tata mówi, że „radosne dzieci to szczęśliwie dzieci” i jeszcze dodaje: rodzina zawsze powinna trzymać się razem. Jestem szczęśliwy i dumny, że mam najlepszego tatę na świecie , a wspólnie spędzone chwile zostaną na zawsze w mojej pamięci”.
W uroczystej gali uczestniczyli także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Dariusz Cupiał z fundacji im. Cyryla i Metodego/Inicjatywa Tato, a listy od dzieci czytał aktor Radosław Pazura.