Konkurs „List do Taty” – gala okręgowa konkursu

LdT_1

W dniu 9 września odbyła się organizowana wspólnie z Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim okręgowa gala konkursu „List do Taty”, której gościem specjalnym była Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty, która była także patronem honorowym etapu okręgowego. Na galę przyjechali laureaci etapu okręgowego a także uczniowie, którzy otrzymali wyróżnienia razem ze swoimi nauczycielami i rodzicami. Prof. Aleksander Bobko w swoim przemówieniu podkreślił wartość jakim w zmiennych czasach, w którym niekiedy brakuje stałych punktów odniesienia, są rodzice. Prof. Bobko dziękował wszystkim uczniom – uczestnikom etapu okręgowego, a także ich nauczycielom, którzy chcieli poświęcić swój czas na przygotowanie uczniów do konkursu.

 

W imieniu członków jury przemówił dr Jarosław Kinal, prodziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, który mówił o pracach konkursowych i wzruszeniu, które towarzyszyło ich lekturze. Galę prowadziła dr Anna Pięta-Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego, które było współorganizatorem 4-tej i 5-tej edycji etapu okręgowego konkursu.

 

Laureaci etapu okręgowego:

I miejsce: Oliwia Furman, SP im. Mikołaja Kopernika w Krasnem, którą przygotował ks. Adam Dzióba,

II miejsce: Zuzanna Ostrowska, SP nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku, którą przygotowała Pani Barbara Piernicka,

III miejsce: Kinga Kojder, SP  nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Białobrzegach, którą przygotowała Pani Jolanta Gromelska.

 

Decyzją prof. Aleksandra Bobko przyznano także 26 wyróżnień. Laureatka pierwszego miejsca, która będzie reprezentowała okręg sen. A. Bobko podczas etapu ogólnopolskiego w Warszawie nie mogła być niestety obecna na Gali i spotka się z senatorem w innym terminie.

 

Wszystkim laureatom, zdobywcom wyróżnień, ich nauczycielom i rodzicom serdecznie gratulujemy! Zdjęcia z gali dostępne są TUTAJ