„List do Taty”

Opublikowano przez

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice i Nauczyciele,

 

serdecznie zapraszam uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych z Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego i powiatu łańcuckiego do udziału w piątej edycji konkursu „List do Taty”, który ogłosiła Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na ważną rolę ojca w rodzinie oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.

 

Zadaniem uczestników konkursu będzie napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata (ojczym lub ojciec zastępczy). Powołane przeze mnie jury, nad którego pracami patronat honorowy objęła Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, wyłoni laureata etapu okręgowego. Spośród zwycięzców etapów okręgowych jury Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej wyłoni laureatów konkursu. Wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w Senacie we wrześniu 2019 r. Zwycięzca etapu okręgowego wraz z ojcem lub innym opiekunem, będzie moim gościem w Warszawie podczas tej uroczystości, zaś Senat RP zapewnia wszystkim zwycięzcom etapów okręgowych atrakcje podczas pobytu w stolicy.

 

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Aleksander Bobko

Senator RP

 

AKTUALNOŚCI KONKURSOWE:

17.07.2019

Oliwa Furman zwyciężczynią etapu okręgowego!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Oliwa Furman ze SP im. M. Kopernika w Krasnem, zajęła pierwsze miejsce na etapie okręgowym konkursu „List do Taty”, a jej praca została w w dniu wczorajszym zawieziona do Warszawy i weźmie udział w etapie ogólnopolskim. Oliwię wraz z innymi nagrodzonymi i wyróżnionymi uczestnikami konkursu zostanie zaproszona na galę okręgową konkursu, która odbędzie się w Rzeszowie we wrześniu 2019. O dokładnej dacie i miejscu gali okręgowej zawiadomimy w oficjalnym piśmie, które zostanie wysłane w sierpniu do szkół biorących udział w konkursie.

 

Oliwia jest także zaproszona na galę ogólnopolską konkursu w Warszawie w siedzibie Senatu RP w dniu 25 września 2019. Przejazd oraz pobyt w stolicy jest organizowany przez Kancelarię Senatu RP oraz Biuro senatorskie Aleksandra Bobko.

 

W tegorocznej edycji konkursu bierze udział 34 senatorów organizujących etapy okręgowe w swoich okręgach wyborczych. Jury okręgu reprezentowanego przez prof. Aleksandra Bobko skończyło pracę jako pierwsze. 

 

2.07.2019

2 lipca w Biurze senatorskim Aleksandra Bobko w Rzeszowie odbyły się obrady jury etapu okręgowego konkursu. Ze składem jury można się zapoznać poniżej. Ze względu na bardzo dużą liczbę prac ustalono dalszy sposób procedowania. Jury ma planowo zakończyć swoje prace do 15 lipca 2019.

 

1.07.2019

30 czerwca minął termin nadsyłania prac konkursowych. Łącznie wpłynęła rekordowa liczba prac: 168, znacznie więcej niż podczas  4-ta edycji konkursu w roku 2017, gdy na etap okręgowy wpłynęło równo 100 prac. Na 31 szkól, które zgłosiły się do konkursu 29 szkół przesłało prace konkursowe. Jury konkursowe zbierze się 2 lipca w Biurze Senatorskim Aleksandra Bobko by ustalić zasady pracy.

 

31.05.2019

Obrady jury konkursu zostały zaplanowane na 2 lipca. W pracach jury udział biorą:

Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty, przewodnicząca jury;

prof. Aleksander Bobko, senator RP, organizator etapu regionalnego konkursu;

Jarosław Angerman, Klub Ojca w Rzeszowie, mgr inż. elektryk, absolwent Uniwersytetu w Sztokholmie, ojciec 3 dzieci;

Krystian Antochów, Inspektor Ochrony Danych Uniwersytetu Rzeszowskiego, tata Wiktora i Kacpra;

dr Jarosław Herbert, adiunkt w Zakładzie Nauk o Zdrowiu na Wydziale Wychowania Fizycznego UR, tata Antosia i Amelki;

dr Jarosław Kinal, adiunkt w Zakładzie Historii Gospodarczej i Społecznej Instytutu Historii UR, Prodziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego UR, tata Kostka i Helenki;

dr Sławomir Wilk,  adiunkt w Zakładzie Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii UR, tata Zuzi, Filipka i Oli;

dr Grzegorz Wrona, nauczyciel w Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim w Rzeszowie, adiunkt w Zakładzie Historii XVI-XVIII wieku Instytutu Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie;

Marcin Zgłobiś, Kierownik Działu Dokumentacji i Upowszechniania w Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, tata Antosia.

 

28.05.2019:

Termin zgłoszeń do udziału w Konkursie upłynął 24 maja. W okręgu senatorskim Aleksandra Bobko zgłosiło się 19 szkół z powiatu rzeszowskiego, 8 szkół z powiatu łańcuckiego i 4 szkoły z Rzeszowa. 30 czerwca upływa termin przesyłani prac konkursowych. Obrady jury, którym będzie przewodniczyć Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty, zaplanowane są na 2 lipca 2019 r. 

 

4-ta edycja konkursu w roku 2017

W czwartej edycji konkursu „List do Taty” w roku 2017 zgłosiło się 29 szkół z okręgu wyborczego senatora Aleksandra Bobko (Rzeszów, powiat rzeszowski, powiat łańcucki), a pierwszą nagrodę etapu regionalnego, a następnie wyróżnienie  podczas Gali ogólnopolskiej w Warszawie, zdobył Maksymilian Żak z Zespołu Szkół nr 4 w Rzeszowie, którego do konkursu przygotowała Pani Agnieszka Kuś. II nagrodę zdobył – Maciej Bartnik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Budach Łańcuckich, którym opiekowała się Pani Dominika Czado-Ostrowska, a III nagrodę –  Eryk Polak ze Szkoły Podstawowej w Rudnej Wielkiej, którego przygotowała Pani Agata Mica.

Relację z Gali Okręgowej w roku 2017 można znaleźć TUTAJ

Relację z Gali w Warszawie w roku 2017 można znaleźć TUTAJ

 

Ważne terminy 5-tej edycji w roku 2019:

  • do 24 maja 2019 r.: nadsyłanie do Biura senatorskiego zgłoszeń szkół chcących wziąć udział w konkursie,
  • do 21 czerwca 2019 r.: przeprowadzenie konkursu oraz lekcji w szkołach na temat roli ojca w rodzinie,
  • do 30 czerwca 2019 r.: przesłanie przez szkoły prac konkursowych do Biura senatorskiego.

Patronat honorowy i współorganizator etapu okręgowego:

Patronatu Honorowego etapowi okręgowemu konkursu udzieliła Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.

Współorganizatorem etapu okręgowego konkursu jest Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.

 

Kontakt:

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Biurem Senatorskim:

ul. Hetmańska 9, 35-045 Rzeszów,

tel. 17 859 33 57 (w godzinach pracy Biura: pon-czw 8.00-15.00; pt. 8.00-13.00),

mail: biuro [at] aleksanderbobko.pl

 

Załączniki do pobrania:

Pakiet-szkola(1)_regulamin

Pakiet-szkola(2)_informacje dla nauczyciela

Pakiet-szkola(3)_informacje dla uczniow i rodzicow

Pakiet-szkola(4)_formularz-konkursowy-sen.Bobko

Pakiet-szkola(5)_formularz zgłoszeniowy

Pakiet-szkola(6)_przykladowe prace

Pakiet-szkola(7)_konspekt o roli ojca

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”. Na zdjęciu zwycięzca konkursu Maksymilian Żak z Zespołu Szkół nr 4 w Rzeszowie.

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”. Na zdjęciu zwycięzca konkursu Maksymilian Żak z Zespołu Szkół nr 4 w Rzeszowie.

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”.

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”.

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”.

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”.

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”.

Zdjęcie z regionalnej gali 4 edycji konkursu „List do taty”.