Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Głogów MałopolskiW dniu 11 listopada br., obchodziliśmy 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji w całym regionie, odbywały się msze święte oraz uroczystości upamiętniające powrót Polski na mapy po 123 latach zaborów.
Senator Aleksander Bobko, rozpoczął udział w obchodach z okazji Święta Niepodległości od udziału we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Głogowskiej i złożenia kwiatów pod Pomnikiem Poległych za Wolność i Niepodległość Ojczyzny w Głogowie Małopolskim.
W przemówieniu wygłoszonym podczas uroczystego apelu senator Aleksander Bobko, podkreślił, że dzięki heroizmowi naszych przodków mamy możliwość żyć w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.
Oficjalne uroczystości, w których również uczestniczył senator Aleksander Bobko oraz Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, odbyły się w Rzeszowie. Poprzedziła je msza święta w rzeszowskiej Farze, po której odbył się apel poległych i zostały wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Senator Aleksander Bobko, złożył kwiaty pod Pomnikiem pułkownika Leopolda Lisa-Kuli i wziął udział w koncercie patriotycznym, który odbył się w Urzędzie Wojewódzkim.