Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej ks. prof. dr hab. Michałowi Hellerowi

Profesor Aleksander Bobko wziął udział w uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa Politechniki Rzeszowskiej ks. prof. dr hab. Michałowi Hellerowi. Wyróżnienie przyznane zostało przez Senat uczelni w uznaniu za wybitne osiągnięcia i dokonania Księdza Profesora z zakresu nauk teologicznych.

 

Ks. prof. Michał Heller jest wybitnym uczonym, kosmologiem, filozofem przyrody i teologiem. Jest autorem ponad 1100 publikacji, w tym niemal 70 monografii. Współpracuje z uczonymi na całym świecie i jako jedyny Polak został laureatem Nagrody Templetona, nazywanej „teologicznym Noblem”.

 

Uroczystość odbyła się w czwartek 30 maja 2019 r. Wzięli w niej udział przyjaciele i znajomi ks. prof. Hellera z Krakowa, Tarnowa, Lublina, Katowic oraz Warszawy, przedstawiciele uczelni wyższych i instytucji z którymi współpracuje ks. prof. Heller, pracownicy naukowi uczelni wyższych z Podkarpacia oraz studenci i zaproszeni goście. Słysząc wszystkie pochwały pod swoim adresem, ks. prof. Heller mówił, że mimo tylu pięknych słów, może nie przewróci mu się w głowie, bo ma już na to sposób. – Jutro znajdę sobie bardzo trudne zadanie matematyczne i od razu spokornieję – dodał.

 

Z okazji uroczystości, ks. prof. Heller wygłosił wykład pt. „Nauka w wielkim stylu”.

 

Źródło: https://w.prz.edu.pl/uczelnia/aktualnosci/foto-ks-prof-michal-heller-doktorem-honoris-causa-politechniki-rzeszowskiej-1308.html

Fot. A. Surowiec

Fot. A. Surowiec